Australijska poczta sprzedaje teraz Bitcoiny w ponad 3.000 punktów sprzedaży.

Australijczycy mogą teraz kupić Bitcoin w ponad 3.000 sklepów w kraju.

W spółce joint venture pomiędzy australijską giełdą kryptograficzną, Bitcoin.com.au i Australia Post, klienci mogą teraz kupować Bitcoin i altcoiny z ponad 3.500 punktów sprzedaży rozsianych po całym kraju.

Podobnie jak w przypadku płatności za usługi dostawy, klienci mogą wybrać albo zapłacić gotówką lub użyć dowolnej dużej karty kredytowej lub debetowej do zakupu krypto z dowolnego punktu sprzedaży. Jednakże, wszystkie płatności kryptograficzne będą przetwarzane przez Bitcoin.com.au.

Holger Arians, dyrektor generalny Bitcoin.com.au, pochwalił rząd australijski za otwartość na przyjęcie nowej technologii, w przeciwieństwie do znalezienia sposobów na ich zablokowanie. Mało prawdopodobne przedsięwzięcie przyszedł jako zaskoczenie dla wielu, jak Australia Post jest około od 1809 roku. Powszechnie uważa się, że stare instytucje powoli przyjmują zmiany, a zwłaszcza zmiany technologiczne.

Jednak tempo przyjmowania kryptografii w Australii ostatnio stale rośnie. Według raportu Australijskiego Urzędu Skarbowego (ATO) „szacuje się, że od 500.000 do miliona Australijczyków zainwestowało w aktywa kryptograficzne“.

Bitcoin.com.au po prostu wykorzystał szeroką sieć instytucji, aby zwiększyć przyjęcie kryptograficznych aktywów i zapewnić łatwą dostępność. Rozmawiając z CoinDeskiem, Arian powiedział:

„Naszą misją jest uczynić Bitcoin Code bezpiecznym i łatwym dla każdego Australijczyka. Dla wielu osób płacenie za Bitcoin na poczcie australijskiej jest bezpieczniejsze niż przekazywanie środków przez Internet – szczególnie dla nowych nabywców“.